David Green (Mimar)

David Green, çalıştığı firma için büyük ölçekli ve kentsel projelere odaklanmaktadır. Son 20 yıl içerisinde, bireysel binalardan çok kapsamlı ve geniş alanları içeren binaların yapım projelerine imza atmıştır. İşi özellikle sağlık ve araştırma alanlarını içeren binaların gelişimlerine odaklanmak ve onların başarılı bir şekilde yaşamlarını idame ettirmelerini kolaylaştırmaktır. Ayrıca, mimar bu tür binalar geliştirirken temel yapının önemli olduğunu vurgulamakta ve devamlılıklarını sürdürmeleri açısından daha önce sağlık alanları ve bunun gibi gruplar için oluşturulmuş projelere yeni fikirler ve çözümler sunmaktadır. David Green, 2003 yılında AIA Atlanta gümüş madalya, 2008 yılında ise, AIA Georgia bronz madalyalarını kazanmıştır. Bina ve kentsel gelişimleri hakkında araştırmalar içeren dersler verdiği Georgia Tech Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nde 1992 ve 2013 yılları arasında görev yapmıştır. Şu an Perkins + Will adlı firmanın iki ofisinde de görev yapmakta ve Orta Doğu, Afrika, Amerika ve Avrupa’da gelişen kentleşmenin planlaması, oluşumu ve sorun giderme alanlarında çalışmaktadır. Hala, kentsel gelişim üzerine sunumlarına devam etmektedir.

Massimiliano Fuksas (Mimar)

Massimiliano Fuksas mimari yapılar planlama konusunda kendi alanında en önemli isimlerden biri. Litvanya kökenli Fuksas, mimarlık diplomasını aldıktan sonra Berlin ve Salzburh'da şehir planlama komisyonlarında danışman mimar olarak çalıştı. Uzun yıllar özellikle varoşları etkileyen kentsel problemler üzerine çalışmalar yaptı. 1998'te, 7. Buenos Aires Mimarlık Bienali'nde ‘Vitruvio Internacional a la Trayectoria’ ve 1999'da ‘Grand Prix d'Architecture Française’ ödülüne layık görüldü.

Çalışmalarında öncelikle çalışacağı mekan ile alakalı bölgesel bilgiler edinip, zamanla gözlemlediklerini ve analizlerini değerlendirerek çizimler yapıyor ve bir röportajında şöyle diyor: "Üretim söz konusu olduğunda her zaman en titiz halimle çalışırım, zaman benim için çok değerli, ancak iyi kullanmasını öğrendikten sonra sorununuz kalmıyor."

Dünya genelimde birçok önemli mimari projeye imza atan İtalyan mimar, geçtiğimiz yaz Bursa'da ‘Tarihi Hanlar Bölgesi'nin Canlandırılması Projesi’ için Türkiye'ye gelerek çalışmalar yaptı.

Hasan Sözüneri (Y.Mimar)

26.10.1960 tarihinde Bursa’da doğdu. İlk ,orta ve lise tahsilini Gemlik’te tamamladıktan sonra İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Mimarlık Yüksek okulunu bitirdi.

İ.T.Ü ve M.S.Ü ‘sinde Yüksek lisan eğitimi aldı.

1982 yılından bu yana Serbest Mimar olarak çalışan Sözüneri, bölgemizde birçok önemli yapıyı planladı. Halen Bursa’da Sözüneri Mimarlık Bürosu adıyla Hizmet veren H.Sözüneri evli ve biri Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi, diğeri İTÜ Mimarlık talebesi 2 çocuk babasıdır.

Celal Abdi Güzer (Mimar)

1960 yılında Ankara'da doğan, mimarlık eğitimini 1982 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nde tamamlayan, CAG Mimarlık Atölyesi'nin kurucusu mimar, akademisyen.

Bir süre İngiliz Hükümeti bursu ile Newcastle Upon Tyne Üniversitesi'nde "Mimarlıkta Eleştiri" üzerine çalışmalar yapan Güzer, aynı konuda ODTÜ'den doktora derecesini aldı.

ODTÜ Mimarlık Bölüm Başkan Yardımcılığı, Bina Bilgisi Ana Bilim Dalı Başkanlığı, Dekan Yardımcılığı, Mimarlar Derneği 1927 Genel Sekreterliği ve Mimarlar Derneği 1927 Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur.

Hakan Buvan (Buvan Yatırım İcra Kurulu Başkanı)

13 Kasım 1980 tarihinde İstanbul da doğdu. İlköğretim ve liseyi Bahçelievler lisesinde tamamladıktan sonra Uludağ Üniversitesi SBMY Dış Ticaret bölümünden 2000 yılın da mezun oldu.

Dedeman holding bünyesinde Buray İnşaat’a ait Bodrum ve Kıbrıs projelerinin satışın da bulundu, ardından Çukurova Holding’e bağlı Türkiye’nin ilk ve en büyük bilgi şirketlerinden Global Bilgi A.Ş.‘de 2 yıl Agent olarak görev yaptı. 2003 senesinde Geo İnşaat bünyesinde bulunan Prestij Club projesinin ve Kastamonu Holding’e ait Ilgaz Montain Resort projelerinin satış organizasyonlarının yöneticiliğini üstlendi. 2005 senesinde Ataseven İnşaat’a ait Didim Akbük Evleri projesinde 75 kişilik bir satış organizasyonunun koordinatörlüğünü gerçekleştirdi. 2006 yılında Kuzu Grup’un Bahçeşehir bölgesinde yer alan Spradon Evleri, Spradon Kuleler, Spradon Residence ve Spradon Teras Evler projelerinin lansman ve satış organizasyonunu yönetti. 2007 senesinde İnşaat sektörünün önde gelen grubu Gül- Keleşoğlu – Mutlu – AOG ve Evren İnşaat’ın konsorsiyumu olan Metroport A.Ş. şirketinde Genel Müdür olarak görev yaptı.

2007 yılında Türkiye Mortgage Brokerkarı derneğini kurdu ve 2 yıl başkanlığını yürüttü.

2009 yılında Buvan Yatırım adı altında kurduğu gayrimenkul proje geliştirme ve pazarlama danışmanlığı şirketi ile 20’nin üzerinde orta ve büyük ölçekli gayrimenkul projesine imza attı. 2012 yılında Exclusive bir anlaşma ile üstlendiği ve mimarisi Çamoğlu Mimarlığa ait Symbol İstanbul projesi ile Property Avards Europe’da yılın en iyi karma mimarisi ödülünü alan bir projeye imza attı.

2014 Yılın da Kuyumcukent Gayrimenkul A.Ş. ile beraber Türkiye Ekonomisini de ilgilendiren İstanbul Altın Borsası ve Borsa Kule Projesinin geliştirme süreçlerin de yer aldı.

Halen Kuyumcukent Gayrimenkul Yatırım A.Ş., Mutlu İnşaat, Keleşoğlu İnşaat, Beylik Yapı, Buket İnşaat firmalarına danışmanlık vermeye devam etmektedir.

Can Çinici (Mimar)

1962’de doğdu. ODTÜ (MA 1989) ve Londra Architectural Association’da (AA Grad Dipl 1991) eğitim gördü. Ulusal ve uluslararası düzeyde pek çok ödül kazandı. Bunlar arasında 1995’de TBMM Cami ile Uluslararası Ağa Han Mimarlık Ödülünü, 1999’da Tepe Mimarlık Vakfı Ödülünü ve Ulusal Mimarlık Ödüllerini (1994 ve 2014) saymak mümkündür.

Aralarında 2008 - 2009 yılları arasında WA Community tarafından düzenlenen ‘7 Architects – 7 Hills’ ve 2012 Venedik Mimarlık Bienali kapsamındaki ‘Traces of Centuries and Future Steps’ sergileri de olan uluslararası organizasyonlara davet edildi. 2007 den beri atölye yürütücüsü ve jüri üyesi olarak Bilgi Üniversitesi Mimarlık Yüksek Lisans Programında görev almaktadır. Halen Çinici Mimarlık bünyesinde faaliyet göstermektedir.

H.İnanç Kabadayı (EgeYapı Group Yönetim Kurulu Başkanı)

1974 İstanbul doğumlu olan İnanç Kabadayı, orta ve lise öğrenimini Kadıköy Anadolu Lisesi’nde lisans öğrenimini ise İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünde tamamladı.

İnanç Kabadayı, profesyonel iş hayatında Saha Mühendisliğinden başlayarak Proje Koordinatörlüğüne kadar farklı unvanlarda görev aldı.

Temeli 1988’e dayanan; taahhüt ve gayrimenkul alanlarında faaliyet gösteren Ege Yapı Group’un Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdüren İnanç Kabadayı, aralarında Shangri La Bosphorus, Sheraton Samsun Oteli, Olive Plaza, Abdi İbrahim Genel Müdürlük Binası, İz Tower, İz Tetra projelerinin yer aldığı çok sayıda başarılı projeye imza attı.

Gayrimenkul sektöründe başarının sırrının doğru lokasyonda, doğru proje ve doğru fiyat politikasında olduğunu belirten İnanç Kabadayı, “Avrupa'nın En İyi Karma Kullanım Projesi" ödülünü alan ve 2014 Eylül ayında dünyanın en önemli ekonomi yayınlarından biri tarafından “Getiri Potansiyeli En Yüksek’’ projesi seçilen Batışehir projesi, Kağıthane projesi, Yedikule projesi, Anadolu Yakası’nda ise Pega Kartal, İzpark Ofis ve Beylerbeyi projesi ile toplamda 1.200.000 m² inşaat alanını yönetmektedir.

İnanç Kabadayı, çeşitli sivil toplum kuruluşlarında da aktif bir şekilde görev almaktadır. Girişimcilik alanındaki faaliyetleri ile de ön plana çıkmaktadır. Girişimciliği ve girişimcileri destekleyen bir dernek olan İstanbul Genç Girişimciler Derneği’nin (İSGİD) Yönetim Kurulu Başkanı’dır.

İnşaat sektörünün etkin kuruluşları olan Konutder-Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği ve İnder-İstanbul İnşaatcılar Derneği Yönetim Kurulu üyeliği görevini sürdürmektedir.

Murat Tabanlıoğlu (Mimar)

Viyana Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü'nden 1992 yılında mezun oldu. Viyana'da önemli mimarlarla kazandığı deneyimle Türkiye dönerek 1990 yılında, Atatürk Kültür Merkezi, Yeşilköy Havalimanı, Galleria ve Ataköy Turizm Merkezi gibi ilklerin mimarı olan babası Dr.Hayati Tabanlıoğlu ile birlikte Tabanlıoğlu Mimarlık'ı kurdu, 1994 yılında Hayati Tabanlıoğlu'nun vefatına kadar birçok önemli projede birlikte yer aldı. Bilgi Üniversitesi başta olmak üzere çeşitli üniversitelerde mimari stüdyo dersi veren, Murat Tabanlıoğlu 1999 yılından beri yurt içi ve yurt dışında konferanslar vermektedir. 2013 Agakhan Ödülleri Master Jüri üyesi olan Tabanlıoğlu AIA ve WAF gibi uluslararası yarışmalarda ve ulusal değerlendirmelerde jüri üyeliği yapmaktadır. Murat Tabanlıoğlu 7 Haziran-23 Kasım 2014 tarihleri arasında gerçekleşen 14. Uluslararası Mimarlık Sergisi, Venedik Bienali’nde ilk kez yer alan Türkiye Pavyonu’nun küratörüdür.

Tabanlıoğlu Mimarlık’ın son dönem gerçekleştirdiği ve sürdürmekte olduğu projelerinden bazıları İstanbul’da gerçekleşen ilk loft tarzı konut projesi Levent Loft ve onu takip eden RIBA (Britanyalı Mimarlar Kraliyet Enstitüsü) Uluslararası Ödülü sahibi Loft Bahçe, Dünyanın en eski kapalı çarşılarından birine sahip İstanbul’un ilk çağdaş açık alışveriş ve karma projesi Kanyon, kamuya açık seyir terasıyla Türkiye’nin en yüksek binası Istanbul Sapphire, Zorlu Levent, ESAS Aeropark, Selçuk Ecza GM gibi ofis yapıları; M1 Meydan, Pelican Mall, Marmara Forum, Asmaçatı Balçova, Samsun Piazza gibi çağdaş alışveriş ve kentsel buluşma merkezleri; WAF Sinagapur’da 2012 yılında dünyanın en iyi ulaşım projesi seçilen Bodrum Hava Limanı Dış Hatlar Terminali, İstanbul’da CNN Turk ve Kanal D televizyonlarının yer aldığı ve Ankara’da Doğan Medya Merkezleri yine Doğan Medya Grubu için İstanbul Ankara ve İzmir’de baskı tesisleri; Galataport projesinin tohumu, Türkiye’nin ilk modern sanatlar müzesi İstanbul Modern; Astana Arena, Astana Media Center, Barış Sarayı gibi bayındırlık bağlamında olduğu kadar kamusal alanda da Kazakistan’da sembol olan projeler, çeşitli uluslararası yarışmalarda ödüllendirilen, ülkelerinin onuru olarak anılan Libya’da Tripoli Kongre Merkezi ve Ekvator Ginesi’nde Sipopo Kongre Merkezi, Senegal’de Dakar Kongre Merkezi; Dubai’de Crystal Towers gibi geniş yelpazede çeşitli projerin yanısıra Tarabya Otel, Beyazıt Kütüphanesi ve Atatürk Kültür Merkezi gibi renovasyon projeleridir.

Building Design’ın Dünya Mimarlığı ilk 100 listesinde 2014 yılında 66. sırada yer alan Tabanlıoğlu Mimarlık projeleriyle ulusal ve uluslararası birçok ödüle layık bulunmuştur. 2010 yılında MEA- Middle East Architect Award’a (Yılın Mimarı Ödülü) ve 2013 yılında Big Project Middle East tarafından tekrar (Yılın Mimarı Ödülü) birlikte layık bulunan Murat -Melkan Gürsel Tabanlıoğlu’nun son yıllarda aldığı ödüllerden bazıları 2010’da Tripoli Kongre Merkezi ve 2011’de Astana Arena projeleri ile International Property Awards En iyi Kamu Yapısı dalında Uluslararası Mimarlık Ödülleri; Loft Bahçe ve Bodrum Uluslararası Havalimanı projeleri ile sırasıyla 2011 ve 2013 yıllarında RIBA (Britanyalı Mimarlar Kraliyet Enstitüsü) üyesi mimarlar tarafından gerçekleştirilmiş olan projelerinin mükemmelliğini değerlendiren RIBA International Awards ödülü; Bodrum Uluslararası Havalimanı ile WAF 2012 Ulaşım Kategorisi Ödülü, Astana Medya Merkezi ile 2012 Cityscape Global Kamu ve Kültür Kategorisi Ödülü, Marmara Forum ile 2012 ICSC Ödülü oldu. Olimpiyat stadının tasarımı için 2012 yılında düzenlenen Japonya Ulusal Stadyumu Yarışması’nda Tabanlıoğlu projesi onbir finalist arasında yer aldı. 2013 Mipim Architectural Review Geleceğin Yapıları ödüllerinde Yenikapı Transfer Merkezi ve Arkeopark projesi En İyi Büyük Ölçekli Kent Yapısı seçildi. 2013 Architizer A+ Awards’da Loft Bahçe halk oylamasında (Popular Choice Winner) birincilik ve Selçuk Ecza Genel Müdürlük Binası ile WAF 2013 Ofis Dalı Proje Ödülü ödülünü aldı. Esas Aeropark projesi Leaf Awards 2014 Mixed use Building of the Year ve International Property Award 2014, Best Mixed-use Architecture, Europe ödüllerini aldı.

1995’te Melkan Gürsel Tabanlıoğlu’nun ortak olarak katıldığı, merkezi İstanbul’da olan Tabanlıoğlu Mimarlık Ankara, Dubai (BAE) ve Doha (Katar) ofislerinde 150’den fazla çalışanıyla projelerini yoğunlukla Türkiye’de ve dünyada başta Orta Doğu ve BDT ülkelerinde olmak üzere sürdürmektedir.

Z. Altan Elmas (Mimar,SUR YAPI Yönetim Kurulu Başkanı)

1969 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Z. Altan Elmas, 1986 yılında Işık Lisesi’nden, 1992 yılında da İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu. Mezun olduğu yıl Sur Yapı’yı kurarak, bugüne kadar 3 milyon metrekarenin üzerinde endüstriyel tesis, ofis, Alışveriş Merkezi ve konut inşaatı gerçekleştirdi.

Altan Elmas çok sayıda konut projesinin yanında endüstriyel tesis ve ofis üretiminde de şirketini sektörün öncü kuruluşlarından biri haline getirdi. Öte yandan Çamlıca eteklerinde inşaatı devam eden Exen İstanbul projesi ile Elmas, 2011 yılında “Türkiye’nin En Başarılı Emlak Yatırımı” ödülü ve bu yıl Londra’da düzenlenen “Europe Property Awards” töreninde “High-Rise Development” dalında en yüksek kategori olan beş yıldızlı “Best Residential” ödülü aldı.

Gayrimenkul sektörünün ve Türkiye iş camiasının birçok sivil toplum kuruluşuna üye ve kurucu olarak destek veren Altan Elmas, halen Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi olduğu KONUT-DER ’in de kurucuları arasındadır. Altan Elmas, evli ve 3 çocuk babasıdır.

1992 yılında faaliyete başlayan Sur Yapı, kuruluşundan itibaren birçok prestijli projeyi başarı ile tamamlamış ve kısa zamanda yaptığı işlerle sektörde öncü bir kimlik kazanmıştır. Sur Yapı, proje aşamasından başlayarak, geliştirme, mimari, yapım-üretim dâhil anahtar teslimi, yüksek kalitede iş yapan bir inşaat firması olarak faaliyet göstermektedir. Firmanın faaliyet alanları Gayrimenkul geliştirme, projelendirme, imalat yönetimi ve inşaattır. Kuruluşundan bugüne 3 milyon metrekareyi aşan yaşam alanı üreten Sur Yapı, Greenium villaları, Villa Sera, Selvice Evler, Dora Park, Mahalle İstanbul, Adapark, Metrogarden, Exen İstanbul, Corridor, Tilia gibi konut projelerinin yanında, çok sayıda endüstriyel tesis ile 3 M, Novartis, Total, Opet, Sony, Bosch-Siemens, Nobel İlaç, Casper, Aviva, İsviçre Hayat Sigorta gibi uluslararası büyük şirketlerin yönetim merkezlerini hem proje geliştirerek hem de inşa ederek çok sayıda A plus ofis ve alışveriş merkezi yatırımları gerçekleştirmiştir. 2013 yılının Haziran ayında Axis Kağıthane AVM’yi hayata geçiren Sur Yapı, Axis İstanbul, Metrogarden AVM, İzmir ve Exen AVM’nin çalışmalarını da devam ettirmektedir.

Öte yandan 2007 yılından itibaren Enerji yatırımlarına başlayan Sur Yapı halen 4 adet hidroelektrik santrali ve 2 adet rüzgâr enerjisi santrali ile ağırlıklı olarak yenilebilir enerji yatırımlarını da sürdürmektedir.

Oktan Nalbantoğlu (Peyzaj Mimarı)

Oktan Nalbantoğlu 1986 yılında Ankara Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Bölümünden mezun oldu. Sırasıyla 1988 ve 1997 yıllarında yüksek lisans ve doktora derecelerini aynı üniversiteden aldı. Bilkent Üniversitesi, Kentsel Tasarım ve Peyzaj Mimarlığı Bölümünde öğretim elemanı olarak çalışmaya devam etmektedir. Akademik çalışmalarının yanı sıra çeşitli uluslararası firmada, kamu ve özel sektör kuruluşunda görev yaptı. Türkiye peyzaj mimarlığındaki öncü konumuyla kuram ve uygulamayı birleştiren Nalbantoğlu, ulusal ve uluslararası birçok yarışmada en yüksek ödülleri almıştır. ON Tasarım adlı Türkiye’nin saygın peyzaj mimarlığı ve kentsel tasarım ofislerinden birini yönetmektedir. Birçok konferans ve sempozyumda peyzaj mimarlığının her alan ve ölçeğindeki uygulamalarıyla, kentsel tasarım ve ekolojik eksenli tasarımla ve kentsel dönüşümle ilgili sunuşları, davetli konuşmaları ve makaleleri bulunmaktadır.

Nazmi Durbakayım (İNDER YÖNETİM KURULU BAŞKANI)

1950 Yılında İstanbul’da doğan Nazmi Durbakayım, Haydarpaşa Lisesi’nden sonra girdiği İTÜ İnşaat Fakültesi’nden 1974 yılında mezun oldu. Nazmi Durbakayım, yine aynı yıl kurduğu müteahhitlik firmasıyla sanayi ve konut inşaatları yaparak iş yaşamına başladı.

1980 yılında TEKNİK YAPI’yı kuran Nazmi Durbakayım, inşaat sektöründe kalite çıtasını hep daha yükseklere taşımayı misyon edindi. Sektörde markalaşmanın öncülüğünü üstlenen Nazmi Durbakayım, imza attığı projelerle Teknik Yapı’yı aranan bir marka haline getirdi.

Yaklaşık 40 yıllık iş yaşamında birçok başarıya damgasını vuran Nazmi Durbakayım, inşaat sektörünün yanı sıra gıda, turizm ve hizmet alanlarında da faaliyet gösteren firmaların kuruculuğunu üstlenmiştir. Bugün Nazmi Durbakayım önderliğinde Teknik Yapı Holding çatısı altında toplanmış firmalarda binlerce kişiye istihdam olanağı sağlanmaktadır.

Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES), Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB), Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) üyesi olan Nazmi Durbakayım, aynı zamanda son dört yıldır İnşaatçılar Derneği (İNDER) Yönetim Kurulu Başkanı olmakla birlikte depremle mücadeleye destek vermek amacıyla Mahalle Afet Gönüllüleri Vakfı’nın (MAG Vakfı) da kurucu üyeleri arasında yer almaktadır.

BEKİR YENER YILDIRIM TDUB (TÜRKİYE DEĞERLEME UZMANLARI BİRLİĞİ)BAŞKANI

1977 yılında doğan Bekir Yener Yıldırım 1999 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünden mezun olmuştur. Aynı yıl Sermaye Piyasası Kurulunda (SPK) göreve başlayan YILDIRIM, SPK'nın finansal hizmetler, piyasa gözetimi ve düzenleme birimlerinde çeşitli görevler yaptıktan sonra 2005 yılı sonunda SPK'dan ayrılmıştır. Yıldırım, 2006-2011 yılları arasında Türkiye Sermaye Piyasaları Birliğinde (TSPB) eğitim, tanıtım ve lisanslama süreçlerinden sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

Bekir Yener YILDIRIM daha sonra Sermaye Piyasası Kurulu öncülüğünde, Borsa İstanbul, Takasbank, Merkezi Kayıt Kuruluşu, TSPB ve Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği ortaklığında 2011 yılında kurulan "Sermaye Piyasası Lisanslama Sicil ve Eğitim Kuruluşu A.Ş.'nin (SPL) kurucu genel müdürlüğü ve yönetim kurulu üyeliği görevine başlamıştır. Türkiyenin en büyük finansal eğitim ve sınav kuruluşu olan SPL'deki görevinden 2014 yılı başında ayrılarak iş hayatını kurucusu olduğu BYY Kurumsal Finans ve Yönetim Danışmanlığı şirketinde sürdürmektedir.

Yıldırım 2011 yılından itibaren Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği Başkanlığı görevini de sürdürmektedir. Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği gayrimenkul sektörünü ve değerleme faaliyetlerini geliştirmek üzere Kanunla kurulmuş bir meslek birliği olup lisanslı tüm gayrimenkul değerleme şirketleri ve uzmanları Birliğin üyesidir.

Bekir Yener Yıldırım bu görevlerinin yanı sıra Türkiye Yatırımcıları İlişkileri Derneği TÜYİD ve Gayrimenkul İçin Strateji Platformu GİSP'in Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıdır. YILDIRIM sermaye piyasası, finansal piyasalarımızın uluslararası ve ulusal düzeyde tanıtılması, finansal okuryazarlık, gayrimenkul okuryazarlığı, finansal eğitim, İstanbul Finans Merkezi Ulusal Eylem Planı, gayrimenkul finansman yöntemlerinin geliştirilmesi gibi birçok resmi ve özel projede önemli görevler üstlenmiştir.

Kürşat Tuncel (Satış Küpü Sales & Marketing Solutions Başkanı)

Kürşat Tuncel, 1970 yılında Ankara’da doğdu. 1991 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi (Mekteb-i Mülkiye) İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Aynı yıl Sermaye Piyasası Kurulu’nun açmış olduğu yarışma sınavını kazanarak Uzman Yardımcısı olarak meslek hayatına başladı. Kurul bünyesinde Ortaklıklar Finansmanı ve Kurumsal Yatırımcılar Daireleri’nde görev yaparak 1994 yılında Sermaye Piyasası Kurulu Uzmanı olarak atandı. 1996 yılında Kurul’daki görevinin yanısıra Başbakan Başdanışman yardımcısı olarak da görev yaptı. Aynı yıl “Risk Sermayesi Finansman Modeli” adlı ilk kitabı yayınlandı. Kurul’daki çalışmaları kapsamında Türkiye’de Gayrimenkul Yatırım Ortaklıkları’na ilişkin ilk yasal düzenlemeleri yürüttü ve bu konudaki SPK Tebliğ’ini kaleme aldı. Takiben 1997 yılında “Gayrimenkul Yatırım Ortaklıklarının Türkiye Uygulaması” ve yine aynı yıl içinde bir ortak çalışma olan “Yatırım Fonları ve Türkiye Uygulaması” isimli kitapları yayınlandı.

1999 yılı başında Kurul’dan istifa ederek Avrupa ve Amerika Holding bünyesinde gayrimenkul yatırımları konusunda danışman olarak çalışmaya başladı. 2000 yılında Holding’in iştiraki olan İktisat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın kurucu genel müdürü oldu. 2001 yılı başında Doğuş Holding’de danışman olarak göreve başladı ve akabinde 2001 yılından 2007 yılına kadar Doğuş-GE Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın (Garanti GYO) genel müdürü ve yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı. Doğuş ve Koray gruplarının ortaklığıyla geliştirilen Evidea projesiyle Architera’nın en iyi konut projesi ödülünü aldı. Doğuş Grubu’ndaki görevi esnasında 2001 ve 2002 yıllarında Ekotimes isimli aylık ekonomi dergisinde köşe yazıları yazdı. 2002-2008 yılları arasında yönetim kurulu üyeliği yaptığı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği’nin 2002-2003 yıllarında Başkan Yardımcılığı’nı, 2003-2004 yıllarında ise Başkanlığı’nı üstlendi ve bu dönemde derneğin yanlızca GYO’ların değil tüm gayrimenkul yatırımcılarının bir platformu olmasına yönelik açılımı gerçekleştirdi. 2004-2007 yılları arasında eş zamanlı olarak Doğuş-GE GYO’nun iştiraki olan Romanya merkezli GKY Real Estate Investments S.A.’da icra kurulu üyesi olarak görev yaptı.

2008 yılında Standard Bank Türkiye’de (Ünlü Co.) Gayrimenkul Bölüm Direktörü unvanıyla çalışmaya başladı. 2008-2009 döneminde kısmi zamanlı olarak bir İngiliz-Türk ortak gayrimenkul fonu olan Milestone Capital Partners’da icra kurulu danışmanı ve 2009-2010 döneminde ise Turkmall için GYO konusunda danışman olarak görev yaptı. 2010 yılı Mayıs’ında Ağaoğlu Şirketler Grubu’na Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak katıldı ve yaklaşık bir milyar dolarlık bir satış bütçesinin sorumluluğunu üstlendi. Bu dönemde Ali Ağaoğlu’nun bizzat gözüktüğü ve “10 bin peşin daire senin” unutulmaz sloganıyla hatırlanan kampanyayı yönetti ve yanlızca üç hafta içerisinde 1.900 konut satarak Türkiye rekoruna imza atan ekibe liderlik etti. Reklam kampanyası Effie pazarlamada etkinlik ödülü aldı. Capital Dergisi tarafından 2010 yılında Türkiye’nin en iyi 25 pazarlamacısı arasında gösterildi. 2011 başında Ukra İnşaat’ın CEO’su olarak göreve başladı. Bir yıl içerisinde TV reklamları, sponsorluklar ve agresif pazarlama kampanyaları ile Ukra İnşaat’ın satışlarını %200 oranında yükselterek, IPSOS verilerine göre şirketi en bilinen ilk beş inşaat şirketi arasına sokmayı başardı ve 1,5 yılın sonunda 1.500’e yakın konutun satışını tamamladı.

Kürşat Tuncel’in 2012 yılında, “Satış Küpü, Günümüzün Pazarlama Stratejileri Işığında Etkili Satış Taktikleri”, 2013 yılında “140 Karakterde Satış”, 2014 yılında “Satış Performansını Artırmanın En Etkili Yolu; Satış Koçluğu” isimli kitapları yayınlandı. Halen kurucusu olduğu Satış Küpü Sales & Marketing Solutions şirketinin başkanlığını yürütüyor ve farklı iş kollarındaki şirketler için satış ve pazarlama konularında danışmanlık, eğitim ve koçluk hizmetleri veriyor, Ekovitrin Dergisinde, Black&White’da köşe yazıları yazıyor ve GYODER Yüksek İstişare Kurulu üyesi.

METE VARAS (Reidin Avrupa Bölgesi İş Geliştirme Müdürü)

Mete Varas, REIDIN İstanbul ofisinde Avrupa Bölgesi İş Geliştirme Müdürü olarak görev almaktadır. 15 yıldan daha fazla bir süre internet ve teknoloji alanlarında önemli girişimlerde bulunmuş, kurucu ya da yönetici olarak yer almıştır. Özel seyahat kuratör sitesi Jabiroo ve VY-Media şirketlerinin kurucu ortağıdır. Daha önce iSentry şirketinin (akıllı dijital imza ürün ve servis sağlayıcısı) ülke müdürlüğünü üstlenmiş ve TurSign (Türkiye'nin ilk sertifika yetkilisi) ve Datascope (Avrupa'nın ilk elektronik yatırım platformlarından) şirketlerinin de ortaklığını ve yönetim kurulu üyeliklerini yapmıştır. Bundan önce ise 1996 yılında Euromoney'in ISI İstanbul ofisini kurmuş ve 1998 yılına kadar İçerik & Pazarlama Müdürü olarak görev almıştır. Çeşitli konferanslarda konuşmacı ve moderatör olarak yer almış ayrıca e-business, dijital ve mobil imzalar üzerine makaleler yazmıştır. Gazi Üniversitesi'den Ekonomi ve Endüstri İlişkileri lisansına ve Southern New Hampshire University'den İşletme yüksek lisansına sahiptir.